Kedvezmenyes kiszereles
Nyári Black Friday, akár 90%-os kedvezmények

Megkeresni a blogon

Azon anyagok átfogó listája, amelyekből fehérnemű készül

Kategória: Fehérnemű

A fehérneműt mindenki megtalálja a szekrényében, függetlenül a nemtől és életkortól. Az egyik legfontosabb ruházati típus, amely a testünkhöz legközelebb áll. Ezért fontos, hogy a legjobb minőségű anyagokból készüljön, és megbízható gyártó készítse, aki a fehérneműkre specializálódott. A fehérnemű anyagának lélegzőnek kell lennie, nem szabad irritálnia a bőrt, egyszerűen úgy kell éreznie magát benne, mint a saját bőrén.

Miért olyan fontos a fehérnemű anyaga?

A fehérneműt általában egész nap viseli. Ahhoz, hogy kényelmesen érezze magát benne, fontos, hogy milyen anyagból készült. Választhat műszálas, de természetes anyagú fehérneműt is. Nagyban függ attól, hogy milyen alkalomra választja a fehérneműt.

  • Mindennapi viselésre kínálunk női és férfi magyar fehérneműt pamutból vagy bambuszból. Ha nem szeretné, hogy a ruha alatt látszódjon, válassza a varrás nélküli fehérneműt.
  • Sportoláshoz ideális a szintetikus szálakból készült fehérnemű, amely gyorsan szárad és jól elvezeti az izzadságot a testtől.
  • Romantikus pillanatokhoz a fehérneműk többnyire különböző textilfajtákból készülnek, főként műszálas anyagokból, amelyek hosszú ideig megtartják formájukat.

Textíliák típusai és azok jellemzői

Ahhoz, hogy kiváló minőségű fehérneműt válasszon, ismernie kell az alapanyagokat és azok jellemzőit. A természetes anyagokon kívül szintetikus vagy kombinált anyagok is elérhetők. A kombinált anyagok többféle szintetikus szálból készülnek, amelyek funkciót adnak a textíliának, vagy természetes anyagok és szintetikus szálak kombinációjából állnak.

Pamut és típusai

A pamut az egyik legnépszerűbb anyag a fehérneműk gyártásában. Szinte minden férfinak van pamut boxeralsója, boxeralsója vagy alsónadrágja. A nőknek is biztosan van a fehérnemű gyűjteményükben pamut alsónemű vagy melltartó. Ez az anyag természetes, és jellemző a szilárdsága és a jó izzadság- és nedvességelnyelő képessége. Emellett nem károsodik a gyakori mosástól magas hőmérsékleten vagy vasalás közben. Azonban a pamut nem csak egyféle. Az alábbi típusokkal is találkozhat:

  • Bio pamut – ez a bio anyag ellentétben a hagyományos pamuttal vegyszerek nélküli termesztéssel és feldolgozással készül. Ennek köszönhetően környezetbarát anyag, és a bőrének is kíméletes. A bio pamut jellemzői közé tartozik, hogy tapintásra puhább, tartósabb, ellenállóbb, rugalmasabb és lélegzőbb, mint a hagyományos pamut.
  • Pamut selyem – ha szereti a selyemruházatot, válassza azt, amely 100%-os pamutból készült. A pamut selyem a bőr számára a legkellemesebb, és a természetes eredetének köszönhetően allergiások is viselhetik. Előnyei közé tartoznak a hőszabályozó tulajdonságok, a gyűrődésmentesség és a magas minőség.
  • Kombinált pamut – ehhez a természetes anyaghoz gyakran hozzáadnak elasztánt vagy poliésztert, amelyek kényelmesebb viseletet biztosítanak és növelik a fehérnemű elasztikusságát. Maga a pamut ugyanis nem rugalmas. A kombinált anyag jobban elvezeti az izzadságot és a nedvességet, gyorsabban szárad, és alkalmas sportolásra is. A tiszta pamut nem ideális sporthoz.

Bambusz fehérnemű

A bambusz anyagokat a bambusz növény fás száraiból készítik. A fákról nyert cellulózot feldolgozzák, és olyan szálat alkotnak belőle, amely rendkívül kellemes a bőrnek. Az ebből készült ruházat kiválóan elvezeti az izzadságot, légáteresztő, antiszatikus és természetes antibakteriális. Kiválóan alkalmas női alsóneműk készítésére. Ne felejtsük el megemlíteni, hogy a bambuszszálas termékek biológiailag lebomlanak.

Modal anyag

A modal egy természetes anyag, amely bukfából nyert cellulózból készül. Ez egyfajta viszkóz, amit mesterséges selyemként is neveznek. Jellemzői közé tartozik a könnyűsége és légáteresztő képessége. Kellemes viselni, és rendkívül jól vezeti el az izzadságot. A fehérnemű férfiak és nők számára gyakran készül modál és pamut keverékéből. Az ingek, pizsamák, pólók, leggings és egyéb ruhák tartalmazhatnak poliésztert és pamutot is. A modal nem zsugorodik, és ellenáll a kopásnak.

Merino gyapjú

A merinó egy juhfajta, amely eredetileg Észak-Afrikából származik, de ma már főleg Ausztráliában és Tasmániában tenyésztik. A merinó gyapjú természetes szál, amely légáteresztő, nem bűzlik, nem karcolja a bőrt, könnyen tisztítható és képes szabályozni a hőmérsékletet (télen melegít, nyáron hűt). A szál rugalmassága miatt a merinó gyapjúból készült ruházat nem gyűrődik. Ebből az anyagból készítenek sportos ruházatot, trikókat, pólókat és fehérneműt. Népszerű a funkcionális thermoruhák gyártásában is.

Lyocell

A lyocell egy új generációs természetes szál. A gyártása környezetbarát, és jellemzői közé tartozik a puhaság, finomság, légáteresztő képesség, szilárdság, hőszabályozás és antibakteriális tulajdonság. A gyártáshoz fa cellulózt használnak, például bükk, tölgy, nyír, eukaliptusz és lucfenyő.

Frottír anyag

A puha frottír anyag pamut és poliészter keveréke, melyben a pamut az uralkodó. A poliésztert azért adják hozzá, hogy könnyebben ápolható legyen az anyag. A frottír hurkolt szövet, amely a pamutnak köszönhetően jobb nedvszívó képességgel rendelkezik. Leggyakrabban törölközők, fürdőruhák és strandruhákat készítenek belőle.

Lycra, Spandex, elastán

A Lycra, Spandex és elastán ugyanazt jelentik. Egy puha, elasztikus szál, amelyet poliuretánból készítenek, és Amerikában Spandex néven ismert, Európában pedig Lycra néven, ami az elastán védjegyoltalma. A Lycra mindig keveréke valamelyik természetes anyagnak (pamut, viszkóz, selyem stb.). Ennek köszönhetően az anyag rugalmasabbá és tartósabbá válik. A ruházat jobban megtartja formáját, jól illeszkedik, gyorsabban szárad, és kevesebbet gyűrődik. Az anyag megfelelő saját ruházat és fehérnemű varrásához is, de némi gyakorlatot igényel (hasznos lehet egy női fehérnemű szabásminta). A Lycra megtalálható fehérneműkben, fürdőruhákban és funkcionális ruházatban.

Műszálas anyagok

A műszálas anyagok olyan textíliák, amelyeket kémiai eljárással állítanak elő természetes vagy szintetikus polimerekből, de szervetlen anyagokból is. Különböző tulajdonságaik miatt gyakran keverékeként használják őket. A legismertebbek közé tartoznak:

  • poliészter – könnyen ápolható, ellenáll a foltoknak, rugalmas. Keverékekben arra szolgál, hogy csökkentse az anyag gyűrődődését.
  • Recyclált poliészter – újrahasznosított forrásokból készül, például PET palackokból, poliészter hulladékból vagy régi ruhákból. Ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a poliészter, de a gyártása során akár 90%-kal kevesebb vizet és 70%-kal kevesebb energiát fogyasztanak.
  • poliamid – más néven nylon. A női harisnyák, fürdőruhák és sportos ruházatok gyártásánál használják. Mechanikailag rendkívül ellenálló és nem gyűrődik.
  • CoolMax – egy márkás poliészter szál, amely kiválóan elvezeti az izzadságot, így a bőr száraz marad. Az anyag alacsony nedvszívó képességgel rendelkezik, gyorsabban szárad, ellenáll a penésznek és a szagoknak. Főként funkcionális fehérneműk gyártására használják.
  • polipropilén – a legkevésbé szívja fel a nedvességet és gyorsan szárad. A szálak erősek, rugalmasak és alacsony hővezető képességgel rendelkeznek. Az anyag ellenáll a penésznek és a baktériumoknak.
  • poliakril – előnyei közé tartozik a színállóság, a mikroorganizmusokkal szembeni ellenállás, nem pelyhesedik és könnyen karbantartható.
  • akril – alternatívát kínál a gyapjúra allergiás személyek számára. Mosható gépben, nem gyűrődik, rugalmas és puha.

Ezüsttel kezelt anyagok

Ha antibakteriális anyagokat keres, válasszon olyanokat, amelyeket ezüstionokkal kezeltek. Az ezüstionok gátolják a baktériumok és penész növekedését, képesek csökkenteni a kellemetlen szagokat és fenntartani a bőr biológiai egyensúlyát, akár sportol, akár csak pihen.

Ossza meg ezt a cikket

Megjegyzés hozzáadása


120 nap az áru

visszaküldésére

Az ügyfelek 98 %-a

ajánl egy boltot

Több mint 400 000 darab

fehérnemű nagyszerű áron